Güneş Makina 1975 yılında Nuri, Adil ve Nail Şenol kardeşler tarafından İstanbulda kurulmuştur.


Kuruluş yıllarında üretimini Gemi Güverte Malzemeleri üzerinde yoğunlaştırmış, ağırlıklı imalat konuları Gemi Yük Donanım Makaraları, Zincir ve Sapan Kilitleri, Yük Kancaları ve değişik sıcak dövme işleri olmuştur.

1994 Yılında LTD. ŞTİ. olan firma, Can ve Mal Güvenliğine önem verdiğinden, imal ettiği malzemelerin testi için kendi Test Makinesini kurmuştur.

Test Makinesi her sene TSE tarafından Kalibrasyonu yapılmaktadır. Yüke, Kaldırmaya, Taşımaya, Çekmeye maruz Kanca, Fırdöndü, Makara, Liftin, Zincir, Mapa, Kilit, Halat, Sapan v.b. gibi malzemeler test edilip, sertifikalandırılmaktadır.

Ayrıca TSE tarafından kalibrasyonu yapılan Test Makinamızla dışarıdan gelen mamullerin Çekme Testlerinde de Müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Teknolojiyi yakından takip eden Firma, yeni gelişmeleri ürünlerine yansıtmaktadır.Kendi sahasında iddialı olan Firma Kaliteye Birinci Derece önem vermektedir.

Değişik Sanayi Sektörlerine hitap eden Firma gelen iş taleplerini müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirmektedir. Kendi Öz Sermayesi ile bugünlere gelen Firma, Türk Sanayiine hizmet vermekten gurur duyar.Whatsapp
Telefon
E-Posta
Konum